روستای سر آقا سید

همه چی عالی در یک روز عالی

تجربه سفر به اعماق گذسته

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

94/11/25 تا 95/1/25

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

یکروزه

لورم ایپسوم یا طرح‌نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

«سر آقا سید» نام یک روستای پلکانی است که در طول عمر چند صد ساله‌اش فقط دو بار بر سر زبان‌ها افتاده که یک‌بار آن 30 سال پیش به خاطر سفر مقام معظم رهبری به این روستا بود.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، «سر آقا سید» در ارتفاع 2500 متر از سطح دریا و در یکی از دامنه‌های قله «هفت تنان» در بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ و در فاصله حدود 130 کیلومتری شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده، خانه‌هایش همه خشتی است و پنجره‌ها و درهای تمام خانه‌ها رو به طبعیت سبز و البته امام‌زاده «آقا سید» باز می‌شود. البته بیشتر خانه‌های سر آقا سید بدون پنجره هستند و درها تنها منفذ خانه‌ها به شمار می‌آید.

سر آقا سید روستایی با معماری کوهپایه‌ای و پلکانی است که به ماسوله‌ی زاگرس شهرت دارد؛ اما با وجود حفظ اصالت، نامش در بین روستاهای پلکانی ایران کمتر شنیده شده است.

روستا در گذشته یکی از اتراقگاه‌های ییلاقی عشایر بختیاری بود. مردم روستای سر آقا سید، با گویش بختیاری سخن می‌گویند. اگر در اردیبهشت و خرداد از روستا گذر کنید هنوز هم می‌توان کوچ عشایری که از مناطق گرمسیر خوزستان به چهارمحال و بختیاری می‌روند را شاهد باشید.

قدمت روستا را چند صد سال تخمین زده‌اند، اما سند موثقی برای این ادعا وجود ندارد.

روستا با وجود حدود 3000 نفر جمعیت از بین همه امکانات رفاهی فقط برق دارد، نه از مدرسه، نه از درمانگاه مجهز و نه حتا جاده خبری است. سر آقا سید مکانی برای یک زندگی مدرن نیست. برف که می‌آید، راه روستا با همه دنیا قطع می‌شود، برای همین با وجود زیبایی و طبیعت بکری که سر آقا سید دارد، کمتر گردشگری پایش به آنجا باز شده است.

زنان روستا علاوه‌بر کار در خانه و حوضچه‌های نمک، صنایع دستی چون قالی، جاجیم، سیاه چادر و گلیم تولید می‌کند. قالی‌ها طرح طبیعی و لچک ترنج دارند که از پشم‌هایی با رنگ طبیعی بافته شده‌اند؛ اما مهم‌ترین سوغات این روستا محصولات لبنی مانند شیر، دوغ، کشک، ماست و کره است.

مشاهده عکس ها

لطفا صبر کنید

امکانات این تور به تفضیل

  • صبحانه و ناهار YES
  • اتوبوس VIP YES
  • یک شب اقامتYES
  • قایق سواری NOT

جزییات پکیج تور

روز اول

ظهر اصفهان را به سوی مقصد ترک میکنیم , در این سفر هیجان انگیز , بسیار شگفت زده خواهید شد!!!
پس از چلگرد حدود 93 کیلومتر مسیر خاکی پیش رو داریم … راهی زیبا , میان دره های عمیق زردکوه بختیاری و با عبور ازیخچال های طبیعی , تا برسیم به روستایی واقعا خاص !! روستایی شگفت انگیز با معماری بی نظیر و با مردمی که تمام نیازهاشون را از طبیعت غنی و بکر تهیه می کنند. روستایی پر از انرژی مثبت با مردمانی مهربان و سخت کوش و بسیار مهمان نواز سر آقاسیّد … روستایی که در دل اون داستان ها و افسانه های زیادی نهفته.

روز دوم

در این سفر هیجان انگیز از ارتفاعات و دره های عمیق و سرسبز , خانه های پلکانی روستا , چشمه نمک , غار چشمه مراد , رودخانه زیبای پایین روستا ,عشایر در مسیر دره و رودخانه, برخی چشمه های مهمتر روستا) دره دورک , چشمه سارگان و بید شمعک( , آبشار فصلی تاف , و راه مال رو بازدید خواهیم کرد

شاید دوست داشته باشید

آژانس شکوه ایرانیان

  •    ایران ، اصفهان ، ابتدای خیابان 22 بهمن ، روبروی مخابرات

  •     +983132665570

  •    ایمیل: info@shokouhtravel.com

         

تماس با ما

powered and designed by Shokouh Travel© copyright 2010 by Iranian glory.